cenzura

EU i USA uderzają w islamskie radykalne media

Policje Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych uniemożliwiły nadawanie islamskim mediom. Uderzono w możliwości korzystania z internetu.

Jest to kolejny krok w trwającej od 2015 r. wojnie informacyjnej z islamem. Szczególnym obiektem ataków jest agencja informacyjna Amaq, Halumu, Nashir, radio al-Bayan. Państwo Islamskie używa tych agencji do informowania o przeprowadzonych przez siebie atakach.

Jako powód podawane jest szerzenie przez nie terroryzmu.

Kaspersky na czarnej liście Twittera

Kaspersky Lab, rosyjska firma bezpieczeństwa internetowego, znalazła się na czarnej liście reklamodawców Twittera. W lutym zabroniono jej umieszczania reklam na tym serwisie społecznościowym, gdyż uznano je za "nie do zaakceptowania".

Kaspersky wydał 93 tys. dolarów na reklamy w Twitterze.

To działania w ramach walki z dezinformacją. W 2017 roku Department of Homeland Security w swojej dyrektywie zalecił eliminację oprogramowania Kaspersky'ego ze względu na "przepisy rosyjskie umożliwiające służbom specjalnym przechwytytanie ruchu w internecie i związki firmy z nimi".

Ministerstwo Prawdy czyści literaturę z antysemityzmu

Francuski wydawca Gallimard podjął decyzję o zawieszeniu wydawania dzieł Louis-Ferdinand Céline'a, które miały charakter antysemicki. Wobec wzburzenia czytelników, wydawnictwo poinformowało, że są "niekorzystne warunki" do tego by móc opublikować te pisma "bez wzbudzania emocji". Pamflety Céline'a nie są zakazane we Francji, ale nie były publikowane od 1945 r.

Allegro: wkracza policja myśli

Allegro, Lider handlu elektronicznego zmienia politykę i zrywa ze sprzedażą produktów kojarzonych z rasizmem. Najpopularniejszy serwis handlu elektronicznego w Polsce, sprzedający codziennie około 900 tys. produktów, zmienia bowiem swoją politykę odnośnie do takich przedmiotów.

Napis „shooting club Poland-South Africa" i wizerunek rewolweru – do niedawna koszulkę z takim wzorem można było kupić w serwisie Allegro. Niżej znajdował się napis „tribute to Janusz Waluś". Koszulki znikły z Allegro.

Google: to nie cenzura, to obniżenie rankingu

Google zapowiedział, że "obniży ranking ("derank") publikacje z rosyjskich witryn Russia Today (RT) i Sputnik. Jest to odpowiedź na oskarżenia o mieszanie się przez te media w amerykańskie wybory.

Eric Schmidt, szef Alphabet, powiedział na Halifax International Security Forum, że Google musi sobie jakoś radzić z fałszywymi, zmanipulowanymi informacjami, wykrywać "informacje zmienione w oręże".

Pages

Subscribe to RSS - cenzura