Korea Północna

Północnokoreańska "rozstrzelana" gwiazda pop przybywa do Seulu

Do Seulu i Południowej Korei przybyła północnokoreańska gwiazda pop Hyon Song-Wol, wokalistka popularnego zespołu Moranbong. Razem z północnokoreańską delegacją owiedzała ona obiekty sportowe olimpiady.

Hyon Song-Wol jest także politykiem, członkiem centralnego komitetu partii.

Jej przybyciu towarzyszyły tłumy fanów i reporterów.

W 2013 roku zachodnie media doniosły, że jako kochanka przywódcy i uczestniczka filmów pornograficznych została rozstrzelana z grupą innych muzyków.

Putin: Kim wygrał rozgrywkę z Ameryką

Prezydent Putin w czasie spotkania z dziennikarzami w czwartek wysoko ocenił przywódcę Korei Północnej

"Myślę, że szanowny Km Dzong Un, w oczywisty sposób tę partię wygrał. On wykonał swoje strategiczne zadanie: Ma broń jądrową, ma rakietę globalnego zasięgu - do 13 tys. kilometrów, która może dotrzeć do każdego punktu kuli ziemskiej. W każdym razie do każdego punktu terytorium jego potencjalnego przeciwnika. Teraz zainteresowany jest w tym, żeby sytuację uspokoić, wyciszyć. To już absolutnie przenikliwy i dojrzały polityk".

ONZ obejmuje Koreę Północną kolejnymi sankcjami

Stany Zjednoczone przygotowały nowe drakońskie sankcje wymierzone w Koreę Północną. Obejmują one (Resolution 2397) obniżenie eksportu benzyny, diesla innych produktów do Korei o 89%, zwiększa także restrykcje za przyjmowanie koreańskich pracowników w innych krajach. Zakazuje eksportu wyposażenia przemysłowego, środków transportu, metali,

Pages

Subscribe to RSS - Korea Północna