media

Mikroskopijne nakłady internetowe polskiej prasy

W ubiegłym roku najwyższą sprzedaż wydań elektronicznych wśród ogólnopolskich gazet codziennych miała „Rzeczpospolita” - 11,3 tys. egzemplarzy. W skali roku tytuł ten zanotował wzrost wynoszący 1,47 proc. Drugą pozycję w badanym okresie zajął „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes) ze średnim wynikiem na poziomie 10 722 egz., o 2,09 proc. większym niż w poprzednim roku. Na podium uplasował się jeszcze „Puls Biznesu” (Bonnier Business Polska). Średnia sprzedaż e-wydań tego dziennika zwiększyła się o 14,92 proc. do 3 373 egz.

Media z ukrytą kamerą przeciw "nacjonalistom"

Krzysztof Mossakowski, prezes Centrum Edukacyjnego Powiśle, regularnie organizuje wykłady dotyczące polityki, historii czy imigracji w centrum Warszawy na ulicy Wspólnej. W roli wykładowców występują postaci o radykalnych poglądach, jak publicyści strony xportal.pl.

Niemcy kochali Adolfa Hitlera. Kanclerz III Rzeszy był lepszym przywódcą niż Angela Merkel. Takie tezy postawili Andrzej Ryba i Krzysztof Mossakowski na wykładzie w warszawskim Centrum Edukacyjnym Powiśle. WP.pl było tam z ukrytą kamerą.

O "polskich nazistach" i propagandzie

TVN pokazał reportaż o „polskich nazistach”, którego nie oglądałem, więc trudno mi teraz uczestniczyć w uczonych i pełnych oburzenia dyskusjach, ale mogę doradzić organizowanie wieców w zakładach pracy na których klasa robotnicza potępi „polskich nazistów”, ksenofobię, nacjonalizm i co tam jeszcze będzie akurat potrzebne.

Pages

Subscribe to RSS - media