ONR

Prokuratura: ONR nie propaguje faszyzmu i nie nawołuje do nienawiści

Częstochowska prokuratura rejonowa nie dopatrzyła się przestępstwa propagowania faszyzmu lub nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w statucie Obozu Narodowo-Radykalnego.

Z uwagi na brak znamion przestępstwa prokurator umorzył dochodzenie dotyczące publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w statucie stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny.

Prokuratura: ks. Międlar nie nawoływał do nienawiści

Prokuratura w Białymstoku umorzyła dochodzenie ws. kazania ks. Jacka Międlara podczas mszy z okazji jubileuszu ONR. Jej zdaniem nie doszło do "publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość oraz publicznego znieważania z tego powodu grupy ludności".

Uzasadnienie

Marsz przeciwko imigrantom

12 września 2015 ponad 7 tysięcy osób uczestniczyło w marszu przeciwko imigrantom z placu Defilad na plac Zamkowy w Warszawie, zorganizowany przez ONR

Uczestnicy marszu przeciwko imigrantom zaopatrzeni byli w transparenty: "Uchodźcy muzułmańscy to koń trojański dla Europy" czy "Pamiętaj przybyszu i miej to na uwadze. To nasza ojczyzna, tu naród ma władze" oraz w biało-czerwone flagi. Demonstracja przeszła ulicami Marszałkowską, Al. Solidarności, Kapucyńską, Senatorską, a zakończyła się na pl. Zamkowym.

Pages

Subscribe to RSS - ONR