prawo

Rok więzienia w zawieszeniu za udział w zabójstwie w Ełku

W poniedziałek 23 kwietnia na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 6 tysięcy złotych grzywny ełcki sąd rejonowy skazał Algierczyka, Larbiego A., po sylwestrowym zabójstwie w Ełku, z zarzutu udziału w bójce i nieudzielenia umierającemu chłopakowi pomocy.

Sąd orzekł też zadośćuczynienie na rzecz rodziny zmarłego Daniela R. na łączną kwotę 10 tysięcy złotych.

Rząd zapowiada, że zaostrzy przepisy wobec Ubera

Rząd zapowiada po raz kolejny, że zaostrzy przepisy dotyczące kierowców jeżdżących dla firm pośredniczących w przewozach. W ciągu najbliższych tygodni do Sejmu ma trafić projekt ustawy o transporcie, który zobliguje kierowców jeżdżących dla pośredników do posiadania takich samych licencji jak taksówkarze.

Nowe przepisy podważą model biznesowy stosowany dotąd m.in. przez Ubera - internetowej platformy, która pośredniczy między zwykłymi kierowcami a pasażerami.

Prezydent podpisał ustawę o IPN i odesłał ją do Trybunału

Prezydent Andrzej Duda :

Podjąłem decyzję, by nowelizację ustawy o IPN podpisać. Nie chciałbym, aby ktokolwiek z ocalonych miał wątpliwości, czy może głosić swoje świadectwo. I dlatego w trybie następczym ustawa trafi dalej, by Trybunał Konstytucyjny zbadał ustawę - oświadczył

Ustawa o "polskich obozach" i banderyzmie uchwalona

Sejm przyjął nowelę ws. kar za "polskie obozy śmierci" oraz ws. zbrodni ukraińskich nacjonalistów, która wprowadza karę grzywny lub karę do trzech lat więzienia za słowa typu "polskie obozy śmierci". Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów.

Prokuratura: ONR nie propaguje faszyzmu i nie nawołuje do nienawiści

Częstochowska prokuratura rejonowa nie dopatrzyła się przestępstwa propagowania faszyzmu lub nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w statucie Obozu Narodowo-Radykalnego.

Z uwagi na brak znamion przestępstwa prokurator umorzył dochodzenie dotyczące publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w statucie stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny.

Pages

Subscribe to RSS - prawo