Ukraina

Ukraiński konsul odwołany za antypolonizm... ups... antysemityzm

Wasilij Maruszczync, ukraiński konsul w Hamburgu wezwał na swoim profilu na Facebooku, aby Kijów odebrał Polsce jej wschodnie i centralne tereny, które w jego ocenie od zawsze należały do „narodu ukraińskiego”. Pisał:

„Tylko siłą możemy wyzwolić swoje ziemie do Warty, albo nawet do Odry i Nysy”,

„Tylko siłą możemy odebrać Polakom to co nasze”.

„Być faszystą – to zaszczyt”

USA dostarcza broń Ukrainie, Francja i Niemcy odmawiają

Ukraińskie siły zbrojne otrzymały amerykańskie systemy przeciwpancerne - pociski kierowane Javelin wraz z wyrzutniami.

– Mogę potwierdzić, że tak długo oczekiwane uzbrojenie trafiło do ukraińskiego wojska i znacznie polepszyło możliwości powstrzymywania przeciwnika oraz bezpieczeństwo euroatlantyckie. Pracujemy nad wzmocnieniem naszego potencjału obronnego w celu odparcia rosyjskiej agresji – oświadczył prezydent Petro Poroszenko., składając podziękowania prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.

USA uzbroiło Ukrainę za miliard dolarów

Ambasador USA na Ukrainie, Mary Yovanovitch, poinformowała, że od 2014 r. Stany Zjednoczone wyasygnowały miliard dolarów na pomoc Ukrainie w sprawach bezpieczeństwa. Jest to wyposażenie wojskowe, jak noktowizory,

Pomagają Ukrainie także sojusznicy USA.

Państwa G-7 poparły projekty Ukrainy w sprawie misji pokojowej na Donbasie na niedawnym spotkaniu.

Prowokacja na Majdanie dyskutowana w Parlamencie Europejskim

Sprawą strzałów na Majdanie w lutym 2014 r. zajęli się eurodeputowani. 22 marca w siedzibie Parlamentu Europejskiego odbyła się konferencja poświęcona tragicznym wydarzeniom w Kijowie przed czterema laty. Zaprezentowano podczas niej wyniki śledztw dziennikarskich przeprowadzonych przez Włocha Giana Micalessina i Anne Stephan z Izraela.

Pages

Subscribe to RSS - Ukraina