USA

Amerykańska armia chce więcej wojsk w Europie

Generał Mark Milley, szef sztabu wojsk lądowych USA, poinformował, że

"My, Armia, uważamy że dodatkowe siły siły we współpracy z sojusznikami z NATO są potrzebne, by powstrzymać agresję terytorialną Rosji. Siły powietrzne i morskie są bardzo ważne, ale siły lądowe grają podstawową rolę."

Powiedział także, że należy wzmocnić "artylerię dalekiego zasięgu, dodatkowe siły lotnicze i obronę rakietową".

Wojska USA nie wycofają się z Syrii, zakładają bazy wojskowe

Jim Mattis, szef Pentagonu, zapowiedział, że siły zbrojne Stanów Zjednoczonych nie wyjdą z Syrii, aż do zakończenia rozmów w Genewie.

"We're not just going to walk away right now until the Geneva Process has traction. You need to do something about this mess now, not just fight the military part of it and then say good luck on the rest."

Mattis dodał, że celem amerykańskiej koalicji była walka z ISIS i szukanie rozwiązań dyplomatycznych. "Chcemy być pewni, że ustalimy warunki rozwiązań dyplomatycznych".

RT musi się zarejestrować jako zagraniczny agent

RT musi się zarejestrować w Stanach Zjednoczonych do 13 listopada jako zagraniczny agent - tak wynika z decyzji Departamentu Sprawiedliwości (DOJ).

Podstawą decyzji jest ustawa Foreign Agents Registration Act (FARA) z 1938 roku, wymierzona w hitlerowskie Niemcy. Nakłada on duże ograniczenia na działającego "w obcych interesach". Z ustawy do tej pory były wykluczone media i nie ma ich pśród 400 podmiotów zarejestrowanych na liście. Brak rejestracji może grozić więzieniem szefom i blokadą majątku stacji. Inne kanały zagraniczne nie zostały objęte takimi restrykcjami.

Departament Stanu - lista sankcjonowanych rosyjskich przedsiębiorstw i instytucji (uzup)

Departament Stanu USA opublikował listę rosyjskich przedsiębiorstw i instytucji sankcjonowanych na podstawie ostatniej ustawy "Zwalczanie przeciwników Ameryki poprzez sankcje" ("The Countering America's Adversaries Through Sanctions Act H.R. 3364)"

CAATSA Section 231(d) List Regarding the Defense Sector of the Government of the Russian Federation

Pages

Subscribe to RSS - USA