wojna

Amerykanie przygotowują teatr wojny na południu Europy

Amerykańskie wojska poprowadziły od 11 lipca manewry wojskowe na 25 tysięcy żołnierzy, z udziałem 20 sojuszników. Manewry odbędą się w Bułgarii, ale także na Węgrzech i w Rumunii, także w amerykańskiej bazie Mihail Kogalniceanu Air Base.

NATO pracuje pod amerykańskim dowództwem, żeby pokazać jak popiera swoich wschodnioeuropejskich członków.

Powód: ochrona przed Rosją.

us army

Amerykańskie lotnisko i baza wojskowa w Syrii

W kilkunastominutowym reportażu BBC o walce syryjskich Kurdów z ISIS pojawiły się kadry obrazujące wojskowe zaangażowanie Amerykanów w Syrii. Wśród wywiadów z kurdyjskimi bojownikami oraz obrazów zniszczonych przez walki miejscowości w północnej Syrii. pojawiają się ujęcia dużej bazy lotniczej z pasem startowym na tyle dużym, by przyjmować samoloty transportowe  C-130 Hercules. Wątpliwości co do tego kto dowodzi sfilmowaną bazą nie pozostawia amerykańska flaga, wciągnięta na maszt na jednym  z budynków.

Biały Dom grozi Syrii za "potencjalny" atak chemiczny

Rzecznik Białego Domu stwierdził, że USA posiada "potencjalne" dowody na przygotowany przez rząd Asada kolejny atak chemiczny. Sean Spicer powiedział, że

"USA zidentyfikowały potencjalne przygotowania do kolejnego ataku chemicznego przez rząd Asada, który może doprowadzić do masowego morderstwa cywili i niewinnych dzieci".

"Jeśli prezydent Asad przeprowadzi kolejny atak chemiczny, on i jego wojsko zapłaci za to wysoką cenę".

Nie przedstawiono żadnych szczegółów ani dowodów. Nikki Haley, ambasador USA przy ONZ, poszła dalej:

Ameryka inwestuje więcej pieniędzy w "przyszłą rosyjską agresję"

Budżet wojsk amerykańskich na działania w Europie (European Reassurance Initiative) zwiększy się w 2018 roku do 4,8 miliarda dolarów. Finansowanie będzie większe o 1,3 mld $ niż rok wcześniej. Stany Zjednoczone przeznaczyły na swoje wojska w Europie $985 milionów w 2015 r., $789 milionów w 2016 $3,4 miliarda w 2017 roku.

Air Force Major General David W. Allvin poinformował o tym dziennikarzy ze swojej kwatery w Stuttgarcie w Niemczech.

500 samobójstw wśród uczestników wojny w Donbasie

Arsenij Awakow, szef MSW Ukrainy poinformował o 500 samobójstwach wśród byłych uczestników wojny w Donbasie na wschodzie Ukrainy. Samobójstwa były popełnione po powrocie ze strefy ATO.

Są to dane ukraińskiej prokuratury wojskowej. Minister poinformował o tym w artykule w "Ukraińskiej Prawdzie".

Pages

Subscribe to RSS - wojna